"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

15 Ocak 2016 Cuma

KEDİLERİN DOSTU İMAM

HELAL OLSUN  HELAL OLSUN  HELAL OLSUN  dedim defalarca..

İşte gerçek bir imam, gerçek bir insan, adam gibi adam, gerçek Müslüman..


Türkiye son günlerde kedilerin dostu imamı konuşuyor. Sosyal medya imam Mustafa Efe'nin fotoğraflarıyla çalkalanıyor. Kedileri güler yüzüyle sevip okşayan ve en önemlisi onları soğuk havada camiye alan imam Efe, bütün insanlığın yüzünü güldürdü.

Mustafa Efe... Üsküdar Aziz Mahmud Hüdayi Camisi'nin imamı... Genç, çalışkan, hayvansever ve güleryüzlü... Herkes onu son günlerde imamlık yaptığı camide kedileri severken paylaşılan fotoğraflarıyla tanıdı. Üstelik fotoğrafları kendi de değil, etrafında bu ana tanıklık edenler paylaştı...
Mustafa Efe'yi aradık, konuşmak, takdirlerimizi sunmak ve görüşlerini almak istedik. Ancak cami çalışanlarından kendisinin yeni Umre'ye gittiğini  ve 9 gün sonra döneceğini öğrendik.
Üsküdar'daki Cami'nin kapılarını bu soğuk havalarda bu kedilere açan Mustafa Efe Hoca'nın görüntülerinin herkese örnek olmasını diliyoruz...
Mustafa Efe'nin dönüşünü takip ediyor olacağız. Kendisinin düşünce ve duygularını sorup mutlaka sizlerle paylaşacağız.
İŞTE SOSYAL MEDYADA İMAM MUSTAFA EFE İÇİN ATILAN VE PAYLAŞILAN TWEETLERDEN BAZILARI


http://www.hurriyet.com.tr/kedilerin-dostu-imam-40040720

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.