"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

4 Ocak 2016 Pazartesi

BUNU YAPANI ZEVK İÇİN BIÇAKLAYABİLİRİM!
İzmir'in Ödemiş ilçesinde, dün kimliği belirsiz kişi veya kişilerce sokak köpeğinin bıçaklanmasının ardından, Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOKAYKO) Ödemiş Temsilcisi Avukat Eda Kuş, kaymakamlığa başvurarak, olayın aydınlatılmasını istedi.

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, son aylarda köpeklere yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi.

Temmuz ayından bu yana bazı kişi ya da kişilerce sokak köpeklerine yönelik bıçaklı saldırı olaylarının gerçekleştiğine dikkat çeken Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOKAYKO) Ödemiş Temsilcisi Avukat Eda Kuş, "İlk olay geçtiğimiz Temmuz ayında. Ulus Meydanı-Çamlık bölgesinde bir köpek bıçaklı saldırıya uğramış ve Ödemiş Belediyesi Hayvan Barınağı'nda tedavi altına alınmıştır. Saldırgan, söz konusu bıçaklı saldırı sonrası, kullanmış olduğu bıçağı köpeğin bacağında bırakıp kayıplara karışmıştır.

Emniyet ekiplerince yapılan MOBESE kayıtlarını inceleme ve bıçak üzerinden alınan parmak izi neticesinde faili bulunamamıştır. İkinci olayda ise 09 Kasım 2015 tarihinde Ulus Meydanı'nda bir bacağı kırılmış, diğer bacağı da kesici-delici bir cisimle parçalanmış köpek ihbarı yapılmıştır.

Ödemişli hayvanseverler tarafından üç gün boyunca arama çalışması yapılmış, 11 Aralık tarihinde bulunarak tedavi edilmesi için Ödemiş Belediyesi Hayvan Barınağı ekiplerine teslim edilmiştir. İkinci olay sonrası da failler bulunamamıştır. 3 Ocak 2015 tarihinde sabah 03.00 sularında Veteriner Hekim Göknur Göktürk'ü arayan iki hayvansever bıçaklanan bir köpek bulduklarını belirterek yardım istemişlerdir." dedi. 

SALDIRIYI AYNI KİŞİLER YAPMIŞ OLABİLİR

Yaşanan olayların benzerliğine dikkat çeken Av. Kuş, aynı yerlerde oluşu ve aynı şekilde işlenmiş olmasının her üç saldırıyı da aynı kişi ya da kişilerin yapmış olabileceğini düşündürdüğünü belirtti.

Hiçbir suçu olmayan bir hayvana işkence yapabilen şahıs ya da şahısların derhal bulunarak tedavi altına alınmasının kamu güvenliği ve sağlığı açısından da önem taşıdığını kaydeden Kuş, olayla ilgili gerekli araştırmaların ivedilikle yapılarak olaya karışan fail ya da faillerin bulunmasını, ilgili kişiler hakkında gereğinin yapılmasını ayrıca olayın yaşandığı Çamlık bölgesine mobese kameraları konulmasını talep etti.
http://www.hurriyet.com.tr/izmirde-sokak-kopegini-bicakladilar-40035632

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.