"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

22 Ocak 2016 Cuma

DERS Mİ REZİLLİK Mİ SİZ KARAR VERİN!

Öncelikle aşağıdaki saçma başlıktan dolayı Hürriyet'i kınıyorum!

Spayk THY’ye ders oldu
Mehmet Koray Kınacıoğlu, 11 Haziran 2013’te Anadolujet ile KKTC’den Ankara’ya gelirken 3 yaşındaki köpeği Spayk’ı şirket görevlilerine teslim etti. Ankara’da kendisine verilen köpeğinin can çekiştiğini gördü. Spayk havalimanında öldü.

Kınacıoğlu’nun talebi üzerine yapılan otopside, köpeğin akciğerinde konjesyon ve ödem tespit edildi. Kınacıoğlu, avukatı aracılığıyla Türk Hava Yolları’na (THY) tazminat davası açtı.
ÜZERİNE BAGAJ DÜŞTÜ
Bilirkişi Spayk’ın ölümünün kargo bölümünde havasız kalmasından veya üzerine başka bagajların düşmesinden kaynaklandığını tespit etti ve Montreal Protokolü çerçevesinde olaydan THY’nin sorumlu olduğunu öne sürdü.
Ankara 5’inci Asliye Ticaret Mahkemesi raporun ardından 22 Eylül 2014’te verdiği kararda THY’yi suçlu buldu ve tazminata mahkûm etti.
Kararda THY, köpeğin maliyeti olan 1800 TL maddi, 1000 TL de manevi tazminat ödemek zorunda kaldı.
http://www.hurriyet.com.tr/spayk-thyye-ders-oldu-40043160?_sgm_campaign=scn_a004850058058000&_sgm_source=40043160&_sgm_action=click-dynamic
Tawşi der ki: Hürriyet, bu nasıl bir haberdir! Başlık ve son cümle nasıl birşey!!! Bir adamın canı, biricik dostu öldürülüyor ama sen verilen minnacık cezayı sanki THY gibi bir şirketi iflas ettirmiş gibi veriyorsun bir de öyle başlık atıyorsun, yazık!!! Sevgili blog sakinleri, lütfen kedinizi, köpeğinizi uçak seyahati yaptırmayın, bir dostunuza emanet edin, pet pansiyonlar, veterinerler de var. Uçak onları şoka sokabiliyor ya da haberdeki gibi önemsemeyip öldürebiliyorlar. Fotoğrafta acı belli oluyor ve birileri bu ceza için satın alınmış.. Çok yazık..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.