"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

+18


Lütfen küçük çocukların bakmasına izin vermeyin.TAVŞAN KÜRKÜ GERÇEĞİ!


           Bülent Ersoy kürk giyiyor, kötü örnek oluyor diye kızıyoruz, kürk giyen ünlüleri deşifre ediyoruz, işte sebebi:
        Kendinizi bir an bu tavşanların yerine koyun. Hiçbir suçunuz yok, doğada, kırlarda özgürce hoplayıp zıplayıp yaşamak varken bu zalimlerin eline düşüyorsunuz ve sizi soğuktan koruyan kürkünüz için zalimce katlediliyorsunuz. Hem de tüm ailenizle.. Belki önce anneniz gözlerinizin önünde sizden önce öldürülüyor. 
       Lütfen bu katliama bir son verin, kürk içeren ürünler almayın, kürk ve benzeri kürklü şeyler kullanan yakınlarınıza bu fotoğrafları gösterip olayın gerçek yüzünü gösterin. Ve unutmayın, onlar da canlı, bu kadar kanına girilen bu canlılar için elbet öbür dünyada da bu acıyı yaşatanlar cezalandırılacaktır. 

           Ve sahte deri, suni deri, peluş adı altında satılan ürünler de Çin'den ithal edilen kedi ve köpeklerin derileriyle kürklerinden imal edilen ürünlerdir. Lütfen bu ürünleri de kullanmayın. Ucuza satılan suni deri çanta, cüzdan, peluş oyuncak, anahtarlık ucu, bot kenarları, bot ponponları, yelekler, şapkalar.. 

         İşte bu suni deri ve peluş dediğimiz şeylerden geriye kalan gerçekler! Onların hepsi de gerçek kedi ve köpeklerin deri ve kürkleridir!13 yorum:

 1. Gerçekten çook haklısın ülke bu konuda bilinçlemeli çünkü sahiden bu konuda çok biliçsiz ve cahil olan insanlar var çok yazık onlarında canı varr ! :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, özellikle okuldaki öğretmenlere, belediyelere, devlete çok iş düşüyor ama uygulayan yok maalesef :(

   Sil
  2. Kararsın tabi, çünkü zalimler zaten zavallı hayvanların dünyalarını karartıyor, biraz da bizim içimiz kararsın ki bilinçlenelim ve canlılara eziyet etmeyi bırakalım :(

   Sil
 2. pezevenk coktur wallahii k.b azımı bozdum

  YanıtlaSil
 3. bende sosyal sorumluluk projelerine katılmak istiyorum ama nasıl olduğunu bilmiyorum bana yardım edermisiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, öncelikle duyarlılığınız için çok teşekkür ederim. Genç Haytap, Yeryüzüne Özgürlük gibi derneklere katılabilirsiniz ama benden tavsiye; yaşadığınız yere en yakın olan köpek barınağına gidin, köpeklerin hızlıca fotoğraflarını çekin ve petarkadaş, facebook, kendi bloğunuz gibi yerlerde paylaşın böylece birçok insanın barınağa gidip bu köpekleri sahiplenmesini sağlarsınız. Haytap ve İstanbul Barosu gibi yerlerden hayvan eylemlerini takip edebilirsiniz. Çevrenizde kürk, suni deri, peluş kullananları uyarın, katliama örnek olmasınlar. Mahallenizdeki sokak kedi ve köpeklerinin fotoğraflarını çekip dediğim yerlere bilgileriyle koyun ve kendi elinizle sahiplendirmeye çalışın. Çünkü yakında sokak hayvanları deney hayvanı olarak kullanılacak bu yüzden çabuk olmalıyız, hepsine ev bulmalıyız :( Arkadaşlarınıza petshop yerine barınakları ve petarkadaş'ı tavsiye edin, kapınızın önüne yoğurt kabına su ve mama koyabilirsiniz, sokakta yerler belirleyin ve buralara hergün kediler için evde biriktirdiğiniz yemek atıklarını, aldığınız kuru mamaları bırakın.

   Sil
  2. ayrıca bence petshoplardan hayvan almaktansa sokaktaki hem şanssız hem de bir o kadar tatlı hayvanları sahiplenmeliyiz

   Sil
 4. bütün pelüşler mı gerçek tüye benzeyenler mi bir sürü pelüş hayvanım var da :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef peluşların %90'ı gerçektir. Elinize alın, bir kedi veya köpek seviyormuş gibi yumuşaksa maalesef gerçektir. Üzerinde yazanlar zaten yalan, mesela bakıyorum %90 naylon yazıyor ama değil, Antalya'dan gemiyle alınıp Çin'de kesilen bir kedi olduğu belli.. Adamlardaz kesecek hayvan kalmadı bir de bizimkilere dadanıyor Çinli şerefsizler. Ben artık bu yüzden hiç peluş kullanmıyorum.

   Sil
 5. Bu adamların anasını kızını bacısını tecavüz edip derisini yüzerek öldürmek lazım ama elimizden hiçbişey gelmiyor işte

  YanıtlaSil
 6. Çok haklısın kürkü seven o cinayeti yapan insanların hepsinden nefret ediyorum!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah sizin gibi düşünen insan sayısı artar.

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.