"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

13 Mayıs 2015 Çarşamba

SEN BU ÜLKENİN BAŞBAKANINA YUH ÇEKERSEN TOKADI YERSİN!
     CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden ocaklarında meydana gelen iş kazalarının ve yaşanan ölümlerin sorumluları ile nedenlerinin araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önerge hazırladı. Önerge, 51 milletvekili ile Meclis Başkanlığı’na sunuldu. 29 Nisan 2014’te TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen önerge; muhalefet partilerinin desteğine rağmen Genel Kurul'da reddedildi. Özgür Özel, madenci bareti ile yaptığı konuşmasında, Soma’da her an büyük bir facia gelmesinin kaçınılmaz olduğunu anlattı ama hükümetin umrunda olmadı. Belki bir Mercedes veya yeni bir saray yapımından bahsetseydi eminiz ki herkes kabul ederdi. Ve tarih 13 Mayıs 2014 Soma Manisa.. 301 madencimiz feci şekilde can vermişti tabi ki aslında ölenler bundan kat kat fazla, üzerlerine dökülen çimentodan, içeride kalan kaçak Suriyeli işçilerden, çıkarılan cansız bedenlere yaşıyormuş gibi takılan hortumun ucu gözüken oksijen maskelerine bir hükümetin saati 5 TL'ye yerin kat kat dibine giren ve ölen zavallı işçilerin masum bedenleriyle bile oynadığına şahit olduk. Manisa halkı acılı ve öfkeliydi, neredeyse her aileden bir iki kişi vefat etmişti, tüm Türkiye tek yürek olmuş cansız bedenlerin çıkarılışını, ailelerin çaresiz dualarını ekranlardan acıyla izliyordu. Buna rağmen babasının hesabını soran biri çevik kuvvet tarafından yere yatırılıp başbakanlık mişavirince tekmelendi, üzerine yetmedi yuhalanan başbakan sinirlenip yuhalayan vatandaşa yaklaşıp; "Sen bu ülkenin başbakanına yuh çekersen tokadı yersin!" dedi. Dediğini de yaptı, halkın lincinden kaçarak markete giren başbakan bir vatandaşımıza da burada tokat attı. Ölenler bakanların umrunda mıydı? Onlar takım elbiseleriyle jilet gibi ortalarda basın açıklaması peşinde dolaşıyorlardı sadece halk çamura saplanmışken.. Peki davaların sonucu ne oldu, hepsi serbest, ülkemizdeki adalet anlayışı.. İşte o yürek burkan, acılı halkı anlamayıp diktatörlüğe yenik düşmenin videosu ve Soma faciası foto galerisi;


http://www.ensonhaber.com/erdogan-yuh-cekersen-tokadi-yersin-2014-05-16.html

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/95131/2/1/28989156/soma-facias-n-n-ard-ndan-1-y-l-boyle-gectiHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.