"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

21 Nisan 2015 Salı

KEDİLERİMİZ ve MAMA SEÇİMLERİ         Biliyorsunuz ki her geçen gün bahçemize başka bir kedi terkediliyor, sokak köpekleri aç olduğundan onlar da gelip tıkınıyor, sevimli kirpi ailesi zaten kapıyı açtığımız an sütü, mamayı hızla bitirip kaçıyorlar. Salyangozlar da kedi mamasına terfi etti. Derken mama yetişmez oldu :)  Yeni gelenleri sürekli belediyede kısırlaştırıyoruz, ayrıca yuvalandırıyoruz. Bu arada sürekli aynı mamadan sıkılıyorlar, alerji oluyorlar. Biz de devamlı mamalarını değiştiriyoruz. Mama alırken de önce çok azcık kedinin denemesi, yorumlara bakılması ve içeriğinin, üretim tarihinin iyice incelenmesi gerekiyor. Tavşan etli mamaları ise protesto ediyoruz. İşte kedilerimize kullandığımız mamalar ve kedilerin mamalar hakkındaki tutumları;


Mito Tavuklu ve Sebzeli Kedi Maması 15 kg: Buna bayılıyorlar, en çok bunu kullanoyoruz.

Mito Balıklı Kedi Maması 15 kg: Balıklı mama sevmiyorlar ama taze balığı seviyorlar.

Eco Cat Tavuklu Kedi Maması 15 kg : Biraz iştahsız yediler ama fiyatı çok ucuzdu.

Pro Omega Tavuklu Sebzeli Kedi Maması 15 kg: Tüm kediler ishal oldu, feci hastalandılar!

Refleks  Tavuklu / Biftekli Kedi Maması 15 kg: En sevdikleri ama biraz pahalı.Jüri: Kedilerden Tekir, Bekir, Zikir, Zifir, Safir,  kirpi ailesinden Diken ve kızı İğne  :)


       Siz de denediğiniz iyi ve kötü kedi-köpek mamalarını aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşırsanız çok sevinirim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.