"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

4 Nisan 2015 Cumartesi

BATMAN'DA PETROL ATIĞI HAVUZUNDA CAN ÇEKİŞİP ÖLEN KÖPEKLER!!!

Bu görüntülere dayanamayan köylüler kampa saldırdı


            


          Batman merkez Recepler Köyü'nde, köpeklerinin petrol atığı havuzuna düşmesini protesto eden köylüler, petrol kampına saldırdı. Arbede sırasında ise köpekler düştükleri yerde kurtarılmayı bekledi.

     Edinilen bilgilere göre, Recepler köyündeki bazı köpekler, köy civarında bulunan bir petrol atık havuzuna düştü. Köpeklerinin petrol atık havuzuna düştüğünü fark eden köylüler, önlem alınmadığı gerekçesiyle kampa saldırdı. Silah ve taşların kullanıldığı saldırıda kampta maddi hasar meydana gelirken, jandarma ekipleri bazı köylüleri gözaltına aldı. 


KÖPEKLER PETROL HAVUZUNDA UNUTULDU
Köpekleri için kampı basan köylüler ile petrol kampının güvenlikçileri arasında yaşanan arbedede sırasında ise köpekler petrol havuzunda unutuldu. Arbede yüzünden saatlerce kurtarılmayı bekleyen köpeklerin petrolün içinde can çekiştiği görüldü.

Tawşi der ki;  Böyle güvenliksiz petrol havuzu kuran kişiler de inşallah o köpekler gibi petrol atığı havuzuna düşüp can çekişerek ölür. Beddua ediyorum çünkü nasıl olsa devlet buranın sahibine hiçbir ceza vermeyecek!!! Soma faciasını gördük, işçilerin asansör faciasını gördük, Samsun'da zavallı yaban domuzunun katledilişini gördük, İstanbul Kağıthane'de köpeğe tecavüzü gördük, ne oldu, hiçbirşey!!! Bu ülkede canlıların değeri böyle işte..

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28640925.asp

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.