"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

6 Mart 2014 Perşembe

KEDİ KATİLİNE 23 BİN ŞİKAYET
Kedi öldüren üniversiteli için 23 bin şikayet


                                                       (AZ BİLE)


   ESKİŞEHİR’de sahiplendiği kediyi evinde bıçakladıktan sonra kafasını dolu su damacanasıyla ezerek öldürdüğü önü sürülen ve görüntüleri sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki M.C.A. hakkında yasal işlem yapılması için yurdun dört bir yanından 23 bin 366 kişinin email yoluyla Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), Eskişehir Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’ne talepte bulunduğu bildirildi.

  Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, sahiplendiği kediyi öldürdüğü öne sürülen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaşmalı Edebiyat Bölümü Hazırlık sınıfı öğrencisi M.C.A. hakkında gereken yasal işlemlerin yapılması yönünde çok sayıda kişinin talepte bulunduğu belirtildi. Açıklamada, Eskişehir Valiliği, Emniyet Müdürlüğü ve BİMER yoluyla 23 bin 366 kişinin müracaat ederek M.C.A. hakkında yasal işlem yapılmasını istediği kaydedildi.


  Açıklamada, üniversite öğrencisi M.C.A. için müracaatta bulunanlara tek tek bilgi verilmesinin mümkün olmadığını, bu nedenle basın yoluyla açıklama yapıldığı ifade edilerek şöyle denildi:  "Dilekçelerle ilgili yapılan çalışmada; sosyal medyada haber olan, kedinin vahşice öldürülmesine ilişkin görüntülerin yayılmasından itibaren, elde edilen bilgiler ve olay sonrası tarafımıza ulaşan ihbarlar değerlendirilerek, olayın hemen sonrasında konu Cumhuriyet Savcılığına iletilmiş, şüpheli hakkında, 5 bin 199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince işlem yapılmak üzere hazırlanan evraklar Orman ve Su İşleri Eskişehir Şube Müdürlüğü’ne gönderilmiştir. M.C.A.’nın sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan görüntülerden sonra ailesinin yaşadığı yer olan Bartın’a gittiği tespit edilmiş, Bartın Kemer Polis Merkezi Amirliği tarafından yakalanarak 10 Şubat   2014 günü ifadesi alınmış ve hakkında adli işlem yapılmıştır. Eskişehir Valilik Makamının talimatları ile konu adli mercilere intikal ettirilmiş, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan talimatla, sahsın akıl sağlığı ile ilgili olarak psikiyatrik muayenenin yapılması için Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü ile gerekli yazışmalar yapılmış olup, konu bu aşamada takip edilmektedir. Şahıs hakkında dilekçe ve diğer bildirimler yoluyla yapılan müracaat sayısının çokluğu bakımından Dilekçe Kanunu kapsamında yapılan işlemlerin cevap olarak müracaat sahiplerine tek tek gönderilmesi mümkün olmadığından, basın yoluyla açıklanması zarureti doğmuştur."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25944332.asp

Tawşi ve Milky der ki;
     Bimer'e ilk başvuranlardan biri benimdir, barolardan hayvan derneklerine heryere dilekçe yolladım ama gelin görün ki hükümet bir adım bile atmadı ve bana Bimer'den öyle garip bir mail geldi ki, ben artık bu Kabahatler Kanunu yerine hayvan haklarının TCK içinde yeralmasını talep edip bununla ilgili hükümetçe çalışma başlatılmasını istedim ama gelen cevapta hükümetin gündeminde böyle birşey olmadığı söyleniyordu. Kısacası, bir sokak kedisi veya bir sokak köpeği AKP'ye fazla rant sağlamaz, ancak barınak yaparlar, onun inşaatından birileri nemalanır, olan içeri tıkılıp ölen köpeklere, böyle manyaklarca öldürülüp hesabı sorulmayan masum kedilere olur!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.