"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

28 Aralık 2015 Pazartesi

CEVAP: SN. FURKAN BİLKAY


       Merhaba SORUM VAR 1 ve 2. bölümlerinde artık yorumlar gözükmüyor, en tepedeki yorumu okursanız görürsünüz başka bir konunun altına yazın lütfen ama zaten bu sorduklarınız şimdiye kadar onlarca kez soruldu keşke SSS bölümüne baksaydınız. Bu blogta ücretle satın alınan hayvanlara cevap verilmez. Siz de aldığınızı söylemişsiniz. Pet shoplarda satılmak üzere çoğaltılıp satılan hayvanlar tamamen ticari şekilde çoğaltılır ve çok kısa sürede ölürler. Çok kirli ve dar yerlerde anne sütü, güneş yüzü görmeden biraz büyütülüp satışa sunulurlar. O yüzden siz de satın aldıysanız lütfen bunu bir daha yapmayın ve çevrenizi de uyarın. 

1) Tavşanınıza internet (sahibinden, gitti gidiyor..) gibi yerlerden veya pet shoptan tuz (mineral) taşı alın ama beyaz renkli olanlardan olsun. Bu yüzden yalıyor.

2) Tavşanınızı kafeste beslemeyin, bu onu her türlü hasta eder. En çok tuvalet yaptığı yere kabı koyun. Yakında alışacaktır devam edin.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.