"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

9 Ocak 2017 Pazartesi

SİZ DE AVM'LERİN ÖNÜNDE SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZA YARDIM YAPIN

Şimdi sizlerle harika bir haber paylaşacağım, yorumum ise yine en altta yer alıyor;

AVM girişi, sokak hayvanlarına barınak oldu


Bakırköy'de bir alışveriş merkezinin girişi, olumsuz hava koşullarıyla mücadele etmeye çalışan sokak hayvanlarının barınağı oldu.       Kentte etkili olan olumsuz hava koşullarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına yardım için harekete geçen hayvanseverler, Ataköy'deki bir alışveriş merkezinin girişine, battaniye ve mama bıraktı.


        Battaniyelerin üstüne yatıp bırakılan mamalarla karınlarını doyuran sokak hayvanları, olumsuz hava koşullarından korunmaya çalıştı.Hayvansever Ece Öçal, sokak hayvanlarının sıcak yer arayışının kendisini üzdüğünü söyledi.          Öçal, alışveriş merkezinin önünde hayvanlara yardım edildiğini sosyal medyadan öğrendiğini belirterek, "Hepimiz, elimizden geldiğince yardım etsek, sokak hayvanlarının hepsi iyi durumda olur.Dünyanın her yerinde sokak hayvanlarının yardıma ihtiyacı var. Elimizden geldiğince onlara mama bırakalım, yardım edelim." diye konuştu. 
http://www.hurriyet.com.tr/galeri-40330379?p=11

Tawşi der ki; Öncelikle Bakırköy'deki bu hayvansever AVM'yi kutluyorum ki bu zavallı hayvanları güvenliğe filan kovalatmamış ve  avm yönetimi gerçekten insanmış. İkinci kutladıklarım tabi ki onlara yardım elini uzatan hayvanseverler, bu karda kışta gidip onlara battaniye, mama ve su veren yardım melekleri.. Aynısını semtimizde şu an ben ve annem yapıyoruz, herkes bir kedi veya köpeğe sahip çıksa daha da güzel olur, lütfen bahçenizde, evinizin girişinde karlar eriyene kadar mahallenizdeki bu dostlardan misafir edin, hem bie can kurtarın hem sevap işleyin. Migros'ta 1TL'ye 150 gramlık Dostluk Maması satılıyor, bir köpeğe günde 2 paket yeter, günde 2 TL de size batmaz diye düşünüyorum. Veya evdeki yiyecek artıklarından, kemiklerden verebilirsiniz. Haydi şimdi sıkıca giyinin, kar botlarınızı da unutmayın ve elinize yiyecekler alıp mahallenize bakın, bu canları besleyin, ayrıca kuytu yerlere onların yatmaları için karton koyabilirsiniz. Üçüncü kutladığım ise haberi yapanlar, teşekkürler hepinize güzel gönüllü insanlar.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.