"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

6 Ocak 2017 Cuma

KAR YAĞIŞI VE ETKİLENEN SOKAKTAKİ CANLARIMIZ

                                  

        Tüm İstanbul kara feci şekilde teslim oldu. Sokakta kar soğuğunda çaresiz kalan kediler, köpekler, kuşlar inanılmaz üşüyor, lütfen her gün heryere kedi-köpek maması, ekmek kırıntısı, yemek artığı koyun, evinize üşüyen kedi veya köpeklerde misafir alın (en azından karlar eriyene kadar), belediyeyi arayıp ara yollardaki karları temizletin ki kediler karda çok ıslanıyor, köpeklerin bacakları titriyor. Dükkan ve evlerin önüne, çöplerin, ağaçların kenarlarına lütfen yiyecek bırakın. Sokaktaki canlarımız donarak ölmesinler. bu gece 01.00'de elektrik kesintileri başlıyor ve yarına kadar sürecek, tüm şarjlarınızı doldurun, elektrik sobasıyla ısınıyorsanız evinizi ısıtın, biyot torbalarına sıcak su doldurun.  Ben de hemen son bir kahve içeyim :)  Allah, sokaktaki dostlarımızın yardımcısı olsun.  Sokak kedi ve köpekleri için, kutulardan, su ve soğuk geçirmez malzemelerden yuvalar yapın, içlerine eski bez, kazak, battaniye koyabilirsiniz. Daha sonra bunları ıslanmayacak ve çok ayakaltı olmayan yerlere yerleştirin. Kağıt toplayıcıları almasın diye de üzerine tahta kalemi veya keçeli kalemle ".......   Belediyesi Sokak Hayvanları Yuvası Lütfen Dokunmayın" yazabilirsiniz.
Şanslı kedi, kar yağışını sıcacık evinde izleyerek keyfini çıkarıyor.


Şanssız kedi, kar altında aç karnı ve üşüyen patileriyle donarak ölmemeye direniyor :((Migros'ta 1TL'ye satılan Dostluk Maması'ndan alıp besleyebilirsiniz.Unutmayın, açlık ve soğuk hava ölüm getirir :((

      Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.