"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

10 Şubat 2014 Pazartesi

GERÇEKLERLE YÜZLEŞ; ZÜRAFA MARIUS, ASLANLARA YEM EDİLDİ!!
                   Danimarka'nın başkenti Kopenhag'daki hayvanat bahçesinin sakinlerinden zürafa "Marius", hayvan severlerin bütün tepkilerine rağmen kesilmekten kurtulamadı. Hayvanat bahçesi yönetimi, ellerindeki zürafa sayısının arttığı ve vermeyi teklif ettikleri Avrupa'daki diğer hayvanat bahçelerinin de almadığını öne sürerek Marius'un kesileceğini açıklamıştı. 8 aylık zürafa Marius, açıklandığı gibi bugün ziyaretçilerin önünde kesilerek veteriner öğrencileri tarafından kullanıldı. Çocukların önünde yapılan işlem, hayvanat bahçesi ziyaretçilerinden yoğun ilgi gördü. Bu arada, sosyal medya üzerinden organize olan ve dünden beri işlemin durdurulması için baskı yapan hayvan severler, sabahın erken saatlerinden itibaren Frederiksberg'deki Kopenhag Hayvanat Bahçesi önünde toplandı. Çeşitli pankartlar taşıyan hayvan severler işlemin durdurulmasını ve Marius'un başka bahçeye ya da doğal alanına bırakılmasını istedi. Hayvan hakları derneklerinden OASA'nın (Organisation Against the Suffering of Animals) Başkanı Mirja Thomsen, 5-6 kuruluşun üyeleri olarak sabahın erken saatlerinden itibaren toplandıklarını belirtti. homsen, "Burada zürafalar için yer olmadığı söylenmişti ancak bu doğru değil. Ayrıca, İngiltere basını İngiltere'deki Yorkshire Yaban Hayatı Parkı'nın Marius'u alabileceğini yazdı ancak Kopenhag Hayvanat Bahçesi bu teklife 'hayır' dedi. Başka alternatifler dikkate alınmadı" şeklinde tepkisini dile getirdi. Aktivistlerle beraber Marius'un öldürülmesini protesto eden Linda Bettina Jörgensen ise "Hayvanları görmek için severek para ödememize rağmen hayvanlara bu şekilde davranıldığını görmek istemiyoruz. Eğer şimdi bizi anlamıyorlarsa biz de hayvanat bahçesini boykot ederiz. Hayvanat bahçesi çok fazla para alıyor. Hayvanların başka yerlerde yaşamına devam etmesi için sorumluluk almalı" dedi. Diğer hayvan severler de sağlıklı hayvanları önce yetiştirip sonra öldürmenin doğru olmadığını ifade ettiler. Öte yandan Danimarka basını, hayvanat bahçesi yetkililerinin sosyal medya üzerinden tehdit mesajları aldığını yazdı. Zürafanın öldürülmesi emrini veren hayvanat bahçesi direktörü Bengt Holst, ırkların karışmaması için böyle bir karar almak zorunda kaldığını anlattı. 
Ekstra Bladet Gazetesi’ne konuşan Holst, yaklaşık 1500 SMS ve e-mail mesajı aldığını söyleyerek, “Büyük bir kısmında nefret ifadeleri vardı. İçlerinden biri 'Umarım siz de feci bir şekilde ölürsünüz' yazmıştı” diye anlattı. Başka biri ise “Sizi de aslanların önüne atsınlar” diye yazmış. Diğer bir mesajda ise “Oraya gelip sizi vuracağım” tehdidi yer almış. 

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/79059/2/1/zurafa-marius-aslanlara-yem-oldu


Tawşi ve Milky der ki;
                Danimarka, dünyanın en modern ülkesi diye geçer genelde ama tabi biz her yıl genç erkeklerin zevk için masum yunusları öldürdüklerini biliyor ve bu ülkenin hiç d ebu kadar masum olmadığını biliyoruz. Kaldı ki bugünkü haberle artık benim için bitti. Allah o hayvanat bahçesi müdürünü o zürefadan beter etsin, o müdür de o hayvanat bahçesine birgün fazla gelsin veya aslanların kafesine düşsün ne diyeyim.. Düşünün şimdi zaten hayvanat bahçesine toptan karşıyım, hayvanlar kafeslere hapsediliyor, ömür boyu f tipi cezaevindeler ama hadi bu zulümden sonra bir zürefasınız, hayvanat bahçesind edoğuyorsunuz, hayvanat bahçesi siizn üzerinizden para akzanıyor, doğumunuz gazetelerde yer alıyor, küçük ve şirin oluşunuz birçok ziyaretçiti topluyor, siz istermiydiniz ki bir hayvanat bahçesinde doğmak? Onun kaderini zaten baştan siz belirlemişsiniz, özgürlüğünü elinden almışsınız, o canlıyı yaratan Allah, peki Allah size öldürme yetkisi de verdi mi? Siz Allah mısınız! Aslanlara verilecek başka şey kalmadı da bu zavallı ve dünyanın en zarif hayvanlarından biri olan zürefayı veriyorsunuz! Yemişim sizin kriterlerinizi! Öbür dünyada ellerimin ensesinde olacakları zalimlerin listesi gitgide kabarıyor. Ve sanırım bu öldürme hikayesi şununla bağlantılı;
http://www.radikal.com.tr/fotogaleri/cevre/para_bulunamazsa_600_hayvan_oldurulecek-1170803
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.