"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

12 Haziran 2015 Cuma

EN YAKIN VETERİNER NEREDE UYGULAMASI VETMAPP

Android ve iOS cihazlar için geliştirilen VetMapp uygulamasıyla size en yakın olan veteriner kliniklerini, belediye barınaklarını, kısırlaştırma ve rehabilitasyon merkezlerini görebilir, ayrıca bu merkezlerin iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
VetMapp’i cep telefonunuzda açtığınızda karşınıza direkt olarak bulunduğunuz konumun etrafındaki veteriner klinikleri ve barınaklar geliyor. Herhangi bir üyelik mekanizması bulunmayan uygulamada dilediğiniz veteriner ya da barınağın haritada üzerine dokunarak iletişim bilgilerini alabiliyor, ya da harita üzerinde rota çizebiliyorsunuz.
Uygulama üzerinde şu an için 5 ile ait bilgiler yer alıyor: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya. Zamanla tüm Türkiye’yi kapsaması beklenen VetMapp’de harita üzerindeki ikon ve renkler sayesinde veteriner klinikleriyle barınaklara dair mesai saati ya da benzeri bilgileri öğrenebilmeniz mümkün.

VetMapp’in çıkış noktası gerçek bir hikayeye dayanıyor

Vetmapp’i geliştiren ve tamamen ücretsiz olarak mobil marketlere sunan Emre Sancaktaroğlu’nun anlattığına göre uygulamanın çıkış noktasıysa gerçek bir hikayeye dayanıyor.
Sancaktaroğlu’nun yakın bir arkadaşı gece geç saatte Avcılar’dan Beşiktaş’a doğru hareket halindeyken yol kenarında yaralı bir köpek buluyor. Hayvanı arabasına alıp bir yandan da mobil cihazıyla açık veteriner bakan bu kişi, veteriner kliniklerinin Google’da yanlış lokasyonlara reklam vermesi sonucu açık bir yer bulana kadar hayvan hayatını kaybediyor.
Bu üzücü hikayeden yola yola çıkan Emre Sancaktaroğlu da VetMapp’i geliştirmeye karar veriyor ve uygulamayı Mart ayının başında yayına alıyor. App Store ve Google Play üzerinde aldığı olumlu yorumlarla dikkat çeken VetMapp, bugüne kadar herhangi bir ücretli tanıtım faaliyeti olmadan toplamda 3 bin kez indirilmiş.
Hem uygulama marketlerde aldığı pozitif yorum ve puanlarla dikkat çeken VetMapp, hem de zamanla hayvanseverlerin sahipleneceği bir uygulama olacak gibi duruyor. Şimdiden sosyal medya üzerinde önemli grup ve kişilerce paylaşılan uygulamanın kısa sürede bazı güzel hikayelere de sebep olduğu (sokakta bulduğu yaralı kediyi VetMapp vasıtasıyla ulaştığı veterinerde hayata döndüren bir kullanıcı) Sancaktaroğlu’ndan aldığımız bilgiler arasında.
Tahmin edersiniz ki VetMapp yalnızca bir rehber niteliğinde. Yani uygulamanın veterinerlerin verdiği hizmetin kalitesi veya ücretiyle herhangi bir ilişkisi bulunmuyor.
Şu an için hem ücretsiz hem de reklamsız olarak yayında olan uygulamanın bu yönüyle sosyal bir girişim olarak dikkat çektiğini de söyleyebiliriz. Uygulamanın geliştiricisi Emre Sancaktaroğlu gelir modeli konusunda şimdilik herhangi bir girişimi olmadığını ancak ilerleyen dönemde tanıtım faaliyetleri için kliniklerden bazı ekstra bilgileri de kullanıcılara sunmak için bir miktar ücret talep edebileceğini söylüyor.Kaynak: http://webrazzi.com/2015/05/05/vetmapp-turkiye-mobil-veteriner-haritasi/

8 yorum:

 1. Adanada Tavşandan Anlayan Veteriner Varmı Acil Lop Tavşanımın Gözlerinin Kenarları Kızardı Ve Kırmızıya Yaın Bir Renkte İşiyor Yediklerinden Şüpheleniyorum Ama Diğer Tavşanda Aynı Yemden Yiyo Onun Çişi Normal

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://www.tavsiyeediyorum.com/veteriner_13179_mehmeterkan_avan.htm

   Sil
  2. Adana Veteriner Kliniği, Seyhan
   0(322) 453 14 19, 0(532) 231 03 28


   www.adanapegasusveteriner.com

   Sil
  3. Kırmızı idrar; İdrar yolu rahatsızlığı, kırmızı renkli yem, havuç yemek ama bence hastalıktan. Göz kenarları mantar, egzama belirtisi gibi acilen veterinere götürün.

   Sil
  4. Çok Teşekkür Ederim Biraz Araştırdım Çok İyi Bir Veteriner Olduğunu Duydum Hemde Bizim Evden Yürüme Mesafesi Yarın Hemen Götüreceğim Tavşanlarımı :)

   Sil
  5. Ne demek.. Tavsiye Ediyorum'daki Mehmet Erkan Bey ise evet ben de o gece yorumları okudum ve size tavsiye etmeye karar verdim :) Götürdükten sonra da yorumlarınızı bekliyorum, Adanalı tavşanseverler için kaynak oluşturun ;) Bu arada en güzel şey yürüyerek veterinere gitmektir, hele büyük köpeğiniz varsa :)

   Sil
 2. Tavşanların Huzursuz Gibiydi Ben Hissetmedim Ama Adanada Deprem Olmuş Herkez Diyo Tavşanlar Depremi Hissetmiş Olabilirmi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle hissetmişlerdir, Tawşi hissedip ayaklarını yere sertçe vurup sürüdeki diğer tavşanları (bu ben oluyorum) içgüdüsel uyarırdı :)

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.