"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

4 Ağustos 2013 Pazar

OTOBÜSTEKİ HAYVAN DÜŞMANI!


"Neden bizi istemiyorsunuz?"                      Biliyorsunuz ki 1 Ağustos gecesi Tawşi ve Milky ile İstanbul'dan İzmir'e tatile çıkacaktım. Alibeyköy'den tavşanlarımın olduğu küçük çanta ile Anadolu firmasının otobüsüne bindim, çanta kucağımda geliyorduk, saat 04.00 gibi mola verildi ve tuvalete gitmek için tavşanlarımın olduğu çantayla dışarı çıktım, bu sırada yanıma muavin geldi, çantamda hayvan olduğunu ve bir beyin şikayetçi olduğunu söyledi. Ben 2 saat önce otobüsün su borusu koptuğu ve 1 saat yol kenarında kaldığımız için muavinin o sırada görüp beni denediğini sandım ve "Hayır, çantamda sadece özel eşyam var." deyip gittim. Mola bittiğinde tam  arkamdaki koltuğun yanında oturan 65 yaşlarındaki adam muavini çağırıp;

Adam -  "Bakın bakın, hayvanı var işte kucağında!"
Ben - "Ne oluyor beyfendi?"
Adam - "Benim alerjim var, bakın göstereyim bilet arkasında yazıyor otobüse hayvan sokamazsınız, yasak!"
Ben - "Hayvanımı çantadan çıkarmadım, ne sesi var ne de size bir rahatsızlığı, yanınızda oturmuyorum ki.."
Adam - "İstemiyorum canım! Yasak dedik! Zaten koltuğu sonuna kadar yatırıp ova gibi yayıldın, oh ne ala! Benim ayağım rahatsız burada!"
Ben - "Beyfendi benim arkam boş, ayrıca ben koltuğumu bakarak yatırdım, sizin ayağınız nasıl etkileniyor acaba siz benim tam arkamda oturmuyorsunuz ki, ayağınız havada mı duruyor acaba? Bu ne saçmalık canım!"
Muavin - "Lütfen hayvanınızı verin bagaja koyalım, burada götüremezsiniz."
Ben - "Kusura bakmayın, veremem, ölür."
Şoför - "Benim yattığım yere koyalım lütfen verin."
Ben - "Veremem çünkü bu tavşan,  yeni ameliyat oldu ve 25 derece üstünde sıcaklıkta ölebilir, ayrıca orada zaten şoka girer."
Şoför - "O zaman sizi en yakın karakolda indirmek zorundayım!"
Ben - "Tamam indirin, indirince İstanbul'dan avukatımı çağırırım, kendisi 6 saat içinde buraya gelir, ben de otobüsü bekletirim, ayrıca hem sizden hem de arkamdakinden şikayetçi olurum, ben hukuki haklarımı biliyorum merak etmeyin, hukuk öğrencisiyim ben, benim arabam yok, arabam yok diye hayvanımı sokağa mı terk edeyim! Beyfendinin alerjisi olmadığını bal gibi biliyorum ama siz yine de beni başka yere alın kendiisi ve ayağı rahatça otursun!"
Şoför - "Maalesef boş koltuk yok, başka yere alamam sizi."
Adam - "Ah şu gençler!"
Ben - Gençlikle ne ilgisi var, insanlıkla alakası var bunun!
Bir kadın - "İstemiyoruz hayvan canım, niye zorluyor hala, aaaa"
Ben - "Size ne oluyor acaba? Bu kadar mı nefret ediyorsunuz hayvanlardan!"
Kadın - "Ben karısıyım!"
Ön çaprazımdaki bir baba - "Siz buraya gelin, ben oğlumla oraya geçin."
Ben - "İşte insan! Çok sağolun beyfendi, teşekkür ederim."        Gerçekten aramızda gerçek insanlar da var, tam tersleri olanlar da.. Sinirimden yol boyu ağladım. Alerjisi filan yoktu, pisliğinden yaptı babam yaşındaki şahıs.. Kendisine öbür dünyada hakkımı helal etmeyeceğim! Lütfen birlik olalım, şikayet edelim, artık şehirlerarası toplu taşımada hayvanlar da rahatça taşınsın, BİZİM GEMİLERİMİZ YOK!


7 yorum:

 1. Hala insanların olduğunu bilmek ne güzel :) Change.org' da bununla ilgili bir kampanya başlatılabilir bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet sevgili Köpük.. Mutlaka bir kampanya başlatmalıyız, buna önayak olalım..

   Sil
  2. Kampanya başlattık, son yazının en altında link verdim lütfen imza atın

   Sil
  3. Seve seve :) Bildiğim tüm sitelerde de paylaşacağım.

   Sil
  4. Çok teşekkürler :)

   Sil
 2. inanamıyorum hala inanamıyorum keşke evcil hayvanlarımızla binebileceğimiz toplu taşıma araçları olsa :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle bir toplu taşıma olayını yapmayı bile düşünmüştüm herkesin rahatça hayvanlarıyla binebileceği.. Ama oldukça büyük bir yatırım gerektiğinden beni aşmıştı. Biz de kendi kampanyamızı kendimiz başlatalım..

   Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.