"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

21 Haziran 2013 Cuma

MILKY BOĞAZ'DA ÇAPULURKEN :)

         Milky, gezmeyi çok seven, çok sosyal bir varlık. Onu sık sık gezdiriyorum, bazen günde 10 dakika güneş almasını sağlıyorum ki kemikleri güçlü olsun, vücut bağışıklığını kaybetmesin. Tabi sıcaklar ve güneş tavşanları olumsuz etkilediğinden ve ani ısı şokları yaşattığından bunu güneş batmasına yakın yapıyoruz, özellikle rüzgarlı günlerde.


Milky'yi gören çocukların tepkisi:
Çocuk: Aaa köpeğe bak! Yook, gel pisi pisi! O ne laaan!  :)Milky kız güneşlenirken :)
                                           Püfür püfür esen rüzgarda tüylerini uçuştururken :)
Kucağımda manzara izlerken :)
Hep kuçular gezecek değil ya :) Tabi bu sırada etrafta herhangi bir kuçu veya bol çocuklu aile geliyor mu diye gözlem yapıyorum :) 

         Tabi bir kazayı da ucuz atlattık. Biliyorsunuz sizi hep evdeki kedi ve köpeklere karşı uyarırım, ne kadar uysal olurlarsa olsunlar bir tavşan kedi veya köpekle yan yana asla bırakılmamalı, asla bir araya getirilmemeli, sonuçta onlar hayvan ve ufacık bir tırmık ölüm getirebilir diye.. Sahil dönüşü bahçemizde keyif yapalım dedik, yine etrafta herhangi bir kedi ve köpeğe karşı tetikteyim ve beklediğim oldu. Otların arasından Afrika'da antilop avındaki aslan misali süzülerek gelen kedim Junior Hacı aniden yanımızda bitti. Bu beni çok tedirgin etti çünkü ne zaman böyle feci bet baksa kesin arkasından birşey yapar. Ben gardımı aldım ve Milky'nin ev arkadaşı Junior, Cüneyt Arkın'ın surlardan 20 Bizans askeri üstüne atlayışı misali Milky'nin üzerine doğru tam hedef alıp uçmasın mı! Ben şansa inanılmaz bir refleks ile Junior'a havada uçarken müdahale edip, Milky'nin üzerine atlamasını engelledim ve onu yan tarafa doğru savurdum. Verilmiş sadakamız varmış. Kim der ki bu masum kedi bunu yapacak, ama içgüdü, kıskançlık, avlanma güdüsü.. Şu an Junior salondan ayrılmıyor, yüzümüze bakamıyor :) Uzun lafın kısası, daha önce Tawşi ile yazlıkta atlattığımız köpek olayı sonrası bu da bize ve sizlere iyi bir örnek olsun. Çünkü ben bugün onu havada yakalamasaydım şu an Milky olmayabilirdi... Gözünüzü asla tavşanınızın üzerinden ayırmamalısınız. Sanırım bize nazar değdi :D Yeni maceralarda görüşmek üzere..Junior Hacı üzerimize uçmadan önce..

2 yorum:

  1. Siz en son Tawşi ile Milky' yi kısırlaştıracaktınız ne oldu?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tawşi kısırlaştırıldı. Şimdi Milky için de iyi bir profesör araştırıyoruz belki onu da hastalıklardan korunması ve ileride kanser, tümör olmaması için kısırlaştırabiliriz.

      Sil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.