"Ağrım olsa bağıramam, aslan görsem kaçamam, kuyruğu ne de tatlı dersiniz ama avcı vurunca afiyetle yersiniz, çok da üşüdüm, kürkümü geri verseniz.. Tavşanım ben, keşke dostum olsan sen.." (Tawşi)

7 Haziran 2016 Salı

YILANLARIN FIŞKIRMASI SONRASI DEPREMLER


       Dün Hürriyet.com'da Aydın'da heryerden yılanların çıktığı haberi yeralmış, ben de sayfa altına yorum yapmıştım. Kırsal bölgelerde maalesef yırtıcı kuşlar kaçak avlanıp türleri yokedilmektedir, bunun sonucunda da yılanlar çoğalmaktadır. Oyda doğada her hayvanın, küçük bir böceğin bile çok büyük bir rolü vardır ve Allah'ın yarattığı ekosistemi yoketmek bize düşmez. Ayrıca yeraltında yuvalarda yaşayan hayvanalar depremler öncesi dışarı çıkarlar çünkü yeraltı inanılmaz ısınır. Ben de bu iki sebepten dolayı olduğunu, yılanların öldürülmemesi gerektiğini yazmıştım derken bugün İstanbul'u da korkutan Bursa depremi gerçekleşti. İşte o haber;
Aydın'da havaların ısınması ile birlikte birden ortaya çıkan yılanlar vatandaşları korkutmaya başladı. Özellikle çiftçilikle uğraşanlar son bir haftada çok fazla miktarda artan yılanlar nedeniyle tarlada ve bahçelerde çalışmaktan korktuklarını belirttiler.

Aydın’ın Köşk İlçesine bağlı dağ köylerinde zeytin ve incir bahçelerinde çalışan vatandaşlar, son bir haftadır topraktan adeta yılan fışkırdığını belirterek, birçoğu da zehirli olan bu yılanlara basmamak ve ısırılmamak için çok dikkatli davrandıklarını belirttiler.
Bahçede çalışırken kendi boyundan büyük yılanlarla karşılaştığını ve tehlikeli olduğu için öldürmek zorunda kaldığını belirten Köşklü çiftçilerden Hilmi Akar, “Bu yıl sıcaklar birden bastırdı. Son bir haftadır topraktan adeta yılan fışkırıyor. Oldukça da büyük ve zehirli yılanlar. Bu dönemde tarla ve bahçede çalışanlar akrep ve yılana karşı daha dikkatli olması gerekiyor” diye konuştu.
http://www.hurriyet.com.tr/topraktan-yilan-fiskiriyor-ilce-tedirgin-40113689
Ayrıca şu güzel yorumu okumanızı isterim;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.